2021-10-12
Grzegorz Brela, Anita Gwadera
Medytacje definiujemy jako proces, który ma doprowadzić do widzenia rzeczy „takimi, jakimi są”, bez nakładania na nie własnych projekcji. Jeżeli chodzi o naukową definicję to Lutz, Slagter, Dunne i Davidson definiują medytację jako „zbiór złożonych strategii regulacji emocji i uwagi praktykowanych w różnych celach, w tym w celu rozwijania dobrostanu i emocjonalnej równowagi”.
czytaj2021-10-12
Martyna Imiela
Choreoterapia dotyka swoim źródłem najdawniejszych czasów. Praktykowana podczas obrzędów plemiennych oraz rytuałów religijnych, pełniła funkcję utrwalania tożsamości i wartości społecznych oraz wzmacniała wzory interakcji. Wierzono także, że dzięki niej można doświadczyć stanu katharsis, zmniejszając tym samym napięcie i stres.
czytaj2021-09-07
Dominik Chędoszko
Wypalenie z reguły nie jest odczuwane jako zdarzenie kryzysowe, ponieważ jego skutki objawiają się powoli i bywają mylące. Nie ma jednego momentu lub zdarzenia, które łatwo dałoby się zidentyfikować jako początek urazu. Jest to raczej powolny proces podupadania na duchu i ubytek energii, będący rezultatem przewlekłego stresu i codziennych problemów typowych dla życia i pracy.
czytaj2021-06-10
Łukasz Niewczas
XVIII Świętokrzyskie Dni Profilaktyki 2021 KONFERENCJA NAUKOWO-SZKOLENIOWA RODZINA A PRZECIWNOŚCI LOSU. CZAS PANDEMII 15.06.2021r.
czytaj2021-06-07
Łukasz Niewczas
Tematyka szkolenia podejmuje zagadnienia znaczenia relacji międzyludzkich i przywiązania dla rozwoju człowieka – refleksje na temat wpływu izolacji społecznej w czasie pandemii na funkcjonowanie dzieci i młodzieży.
czytaj