2021-08-24
Anna Borzęcka Joanna Jeżewska Paulina Kasza
Osoba dotknięta zaburzeniem borderline ma duże problemy z tolerancją separacji. Często postrzega chwilową rozłąkę jako trwałą izolację. Konsekwencją takiego sposobu postrzegania często jest depresja wywołana realnym lub wyimaginowanym odrzuceniem ze strony bliskich jej osób.
czytaj2021-08-24
Aneta Hajdukiewicz
Rodzice wrzucając do sieci zdjęcia swoich pociech często zapominają, że w Internecie nic nie ginie. To, że rodzic wykasuje fotografię bądź post, który opublikował nie znaczy, że skasował je na zawsze. Materiały na temat dziecka mogą także zostać bezprawnie wykorzystane w celach majątkowych bądź przestępczych...
czytaj2021-07-13
Łukasz Niewczas
Zapraszamy do obejrzenia 6 odcinka Poradnika NFZ – Zadbaj o Zdrowie dotyczącego problemów e – uzależnień, hazardu w sieci, gier. W odcinku dowiemy się jak zaczyna się uzależnienie – sygnały ostrzegawcze, jak reagować, gdzie udać się po pomoc.
czytaj2021-01-25
Klaudia Polut, Izabela Rejmer, Sylwia Rudnik
Autoagresja nie jest zjawiskiem rzadkim, ani sprawą, o której nie należy rozmawiać. To przejaw zachowania, które często bywa maskowane. Spotykana najczęściej w wieku adolescencji, a także młodej dorosłości- nie jest to jednak reguła, dlatego warto pamiętać, iż każdy jej przejaw to wołanie o pomoc, której warto udzielić drugiej osobie.
czytaj2021-01-25
Inga Staszowska, Marcin Rypin
Obserwując współczesne dzieci i ich rodziców, często możemy sobie zadawać pytania: Czy kredki dla rocznego dziecka to przesada? Czy maluchom potrzebne są farby? Po co dzieciom klocki? Ileż spokoju i mniej bałaganu do sprzątania mają rodzice dzieci, którym do zabawy wystarcza telefon lub tablet... Czy współczesne dzieciństwo ma się opierać na przesuwaniu palcem po ekranie?
czytaj