Logo biuletynu psychoprofilaktycznego

biuletyn psycho profilaktyczny Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji Biuletyn tworzą pracownicy ŚCPiE we współpracy z Katedrą Psychologii i studentami psychologii UJK

Zdjęcie główne biuletynu - okulary oraz notatnik

Kontrast

Czcionka

Jak się uczyć skutecznie ?

ikona-kalendarz2021-01-25

ikona-długopisAnna Biskupska, Katarzyna Olszewska

Jak się uczyć skutecznie ?

Uczenie się jest najważniejszą z ludzkich umiejętności, którą wykorzystujemy przez całe życie . Dlatego bardzo przydatna jest wiedza z zakresu – Jak się uczyć skutecznie ?Dobrze jest poznać te tajniki i używać ich w codziennym życiu, aby zdobyć wiedzę, a przy tym skrócić czas poświęcany na naukę i sprawić aby była ona dla nas przyjemna.

czytaj

Czym jest choroba afektywna dwubiegunowa – ChAD?

ikona-kalendarz2020-11-09

ikona-długopisAnna Gierczak

Czym jest choroba afektywna dwubiegunowa – ChAD?

Drogi Nastolatku/Nastolatko! Jeśli właśnie zdiagnozowano u Ciebie chorobę afektywną dwubiegunową, to jest to ważny moment. Możesz czuć się przygnieciony(a) wizytami u psychiatrów i psychoterapeutów, nazwami leków i badań, to zupełnie naturalne. Nie będę Cię przekonywać, że będzie łatwo i bezboleśnie, a akceptacja diagnozy i odnajdywanie sposobów, jak żyć normalnie, przyjdzie szybko.

czytaj

Depresja to taka straszna trwoga...

ikona-kalendarz2020-10-20

ikona-długopisKinga Lipska

Depresja to taka straszna trwoga...

Depresja jest zaburzeniem złożonym, ale dość powszechnym. Na świecie choruje na nią ponad 350 mln ludzi, a w Polsce ok. 1,5 miliona osób. Chociaż najczęściej diagnozowana jest u osób dorosłych (w wieku 20- 40 lat), nie omija także dzieci.

czytaj

Znaczenie baśni w życiu dziecka

ikona-kalendarz2020-10-17

ikona-długopisAgata Prusek, Katarzyna Olszewska, Anna Biskupska

Znaczenie baśni w życiu dziecka

Baśń to utwór, którego zadaniem jest dostarczanie podstawowych wzorców postępowania, które pomagają dziecku znaleźć gotowe sposoby rozwiązywania problemów, przedstawione na jego poziomie intelektualnym.

czytaj

Aktywnie przez życie, czyli wywiad z siatkarzem Wojciechem Grzybem

ikona-kalendarz2020-10-17

ikona-długopisN. Adamczyk, A. Boczkowska, A. Kubasik i K. Miernik

Aktywnie przez życie,  czyli wywiad z siatkarzem Wojciechem Grzybem

Często słyszymy, że ruch to zdrowie i powinniśmy zadbać o aktywność fizyczną, jednak zdarza się, że zapominamy o tym i wolimy obejrzeć coś w telewizji albo pograć na komputerze. Czasami wydaje nam się, że ćwiczenia są męczące i nudne.

czytaj